Hakkızda

Biz perakendeciliği bir yaşam biçimi olarak seçmiş, büyük bir çoğunluğumuzun ikinci hatta üçüncü kuşak olarak sektörde yer alan ve örgütlü toplumun çağdaş toplum olduğuna, demokrasinin de örgütlü bir toplum rejimi olduğunu destur belirleyerek, dünyayı saran ve gıda sektörünü ise kanser gibi nüfus eden küresel sermayenin karşısında inanmış insanlar olarak PERAKENDECİLER BİRLİĞİ PLATFORMU çatısı altında bir araya geliyoruz.

İzmir Ticaret Odası bünyesinde bulunan arkadaşlar ile Ege Perder bünyesinde oluşturduğumuz bu birlik, sadece biz süpermarket işletmelerinin menfaatleri için konumlanmış bir oluşumdan öte, Halkımıza daha sağlıklı, daha ekonomik ve daha kaliteli bir hizmet sunmak adına, Üretici Birliklerimiz, Sanayicilerimiz, bayi ve distribütör gibi paydaşlarımızı da göz ardı etmeden ve onlarında ihtiyaçlarına cevaben kurulmuştur.

Küresel sermaye karşısında en büyük zayiatı veren Perakendecileri takiben sırada bayi ve distribütörler ve devamında üretici firmalar bu sam yelinden nasibini almışlar ve almaya da devam etmektedirler.

İşte bizler, hiç birimiz hepimizden güçlü/akıllı/başarılı değildir ve olamaz diyerek, biz olmaya karar verdik. İş Planımızın birinci bölümünde ortaya koyacağımız kolektif çalışma ile öncelikli temel ihtiyaç maddelerini, lider markalar eşliğinde ortak fiyat yapıları ile halkımıza yetiştirmek olacaktır. İndirim Mağazalar ve Ulusal firmaların yerel markalardan ucuzdur efsanesini yıkacağız, kıracağız. Zira yaratılan bir algıdır. Günümüzde maalesef ki algı gerçeği gölgede bırakmaktadır. Bizim öncelikli olarak bu algıyı yıkmak gibi bir görevimiz olduğu bilincindeyiz.

Perakendenin son kaleleri olduğumuzun bilinç ve sorumluluğunda, paydaşlarımızla sağlayacağımız konsensüs sonucu bizim için bir Milli dava olan bu kaleleri koruyacağız.

Bizler bu konu hakkında hiç kimsenin davet beklemeksizin, durumdan vazife çıkararak konumlanmasını, katkı sağlamasını bekliyor, umuyor ve diliyoruz. Konu hakkında her türlü bilgi, tavsiye yorum ve olumlu/olumsuz eleştirilerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla

Perakendeciler Birliği Platformu
info@pepazar.com
0 533 303 97 75
pepazar.com

Saygılarımızla.

WhatsApp ile Yazın
Yardım mı gerekli?
Merhaba .
Yardımcı olabilir miyiz?
Hakkızda sayfasındasınız.