Didem Aslan Yılmaz ve benzerlerinin kıymeti bilinmeli.

Didem Aslan Yılmaz ve benzerlerinin kıymeti bilinmeli.

Didem Aslan Yılmaz, sosyal medyadan öğrendiğim kadarı ile Koçgirili Kürt bir aleviymiş. Bu hatun kişi yine sosyal medyadan öğrendiğim kadarı ile Türkçe konuşamayan, derdini Kürtçe anlatmaya çalışan bir kadını yayından alarak “Doğru düzgün Türkçe konuşsun, burası Türkiye Cumhuriyeti” diyerek birde racon kesmiş. Tebrik ediyorum, takdir ediyorum, alkışlıyorum.

 Yıllarca “etle tırnak, bir gemide olmak” masalları ile ruhları okşanan bir takım Kürtlerin bu gerçeği tokat gibi suratlarına indirmiş, e günaydın.

 Aslında böyle homurdanmazlardı Kürtler, bunu bir Beyaz Türk dese böyle kızıl kıyamet kopmazdı. İnan kopmazdı, çünkü 100 senedir söylenen, devlet politikası olan bir tavırdı bu. Gel gör ki, Kürdlerin gücü yetmeyenlerin dillerindeydi, şimdi bu hatun dillendirince zorlarına gitti.

Birde “Ağaç baltaya demiş ki: Ben senin beni kestiğine değil, sapının benden olmasına üzülüyorum”

O misal işte. Oysa ki bunu Devlet Politikası olarak ortaya koyan için de aynısı geçerliydi, o da elmanın başka kurdu idi.

 Son söz; bu sayfalarda defalarca yazdım, dilim döndüğünce anlattım, Ey Alevi kardeşler, ey canlar ne olur bize uymayın diye yalvardım. Şimdi onları da kendimize uydurduğumuz için bu vakayı iki defa gözden geçirmemiz gerekir.

 Bakalım “insan” için ne demiş Alevi erenleri;

 Hace Bektaş-ı Velinin,

 Hararet nardadir, sacda değildir
Keramet bastadir, Tac’da değildir
Her ne ararsan kendinde ara
Kudüs’te, Mekke’de, Hac’da değildir

 Aşık Hüdai’nin

 Canan bizim canımızdır
Teni bizim tenimizdir
Sevgi bizim dinimizdir
Başka dine inanmayız

 

Yunus Emre’nin

 Bir kez gönül yıktın ise
Bu kıldığın namaz değil
Yetmiş iki millet dahi
Elin yüzün yumaz değil, sözlerinden sonra Didem Hatun, Kürt olsan ne olur, Alevi olsan ne olur, insanlıktan çıktıktan sonra.

 

Kalın sağlıcakla

 Yücel Muhtar KAZAZ

25.08.2021

WhatsApp ile Yazın
Yardım mı gerekli?
Merhaba .
Yardımcı olabilir miyiz?
Didem Aslan Yılmaz ve benzerlerinin kıymeti bilinmeli. sayfasındasınız.