Saray’a yakın isimden sürpriz iddia… Kriz sürerse Türkiye Ege Adaları’nı ve Batı Trakya’yı ilhak edecek

Saray’a yakın isimden sürpriz iddia… Kriz sürerse Türkiye Ege Adaları’nı ve Batı Trakya’yı ilhak edecek

Türkiye ile Yunanistan arasında gerginlik sürerken, hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Bercan Tutar bugünkü köşesinde, “Erdoğan blöf yapmıyor” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

 

Türkiye ile Yunanistan arasında gerginlik sürerken, hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Bercan Tutar bugünkü köşesinde, “Erdoğan blöf yapmıyor” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yunanistan’ın Türkiye ile yaşadığı krizde; ABD, İsrail ve Fransa dışında başka bir ülkeden destek bulamadığını belirten Tutar, NATO ve AB’den de istediği desteği sağlayamayan Yunanistan’ın yalnız kaldığını ifade etti.

“Öyle görülüyor ki müzakereye yanaşmaması halinde kaybeden Yunanistan olacak. Olası bir askeri krizde Midilli, Sakız ve Rodos hattındaki adalar ile Batı Trakya’nın Türkiye tarafından ilhak süreci pek de sürpriz sayılmamalıdır” iddiasında bulunan Saray’a yakın isim Tutar, “Bunu gören kimi Yunanlı gazeteciler, Rusya’nın Kırım, Hindistan’ın Keşmir ve Çin’in Hong Kong’u alması karşısında sessiz kalan Batı’yı hatırlatıyor” de

WhatsApp ile Yazın
Yardım mı gerekli?
Merhaba .
Yardımcı olabilir miyiz?
Saray’a yakın isimden sürpriz iddia… Kriz sürerse Türkiye Ege Adaları’nı ve Batı Trakya’yı ilhak edecek sayfasındasınız.